Abistame 34-aastast Nataljat - Naerata Ometi MTÜ

Abistame 34-aastast Nataljat

Kallid sõbrad!

Meie poole pöördus abi saamiseks Natalja, kes põeb haruldast ja väga rasket haigust nimega pansklerootiline morfea. Noor naine on pidanud tervisekahjustuste tõttu pooleli jätma doktorantuuri. Tema päevad mööduvad valuliselt sidemeid vahetades, sest tema keha on kaetud haavanditega, mis ei parane. Ta on juba aastaid otsinud ravivõimalusi ning viimaks leidnud ühe Iisraeli haigla, kus lubati teda aidata, kuid ravi eest maksmine käib Nataljal üle jõu. Siin on tema pöördumine:

„Minu nimi on Natalja Šebunova. Olen 34-aastane ja elan Tartu linnas. Ausalt öeldes ei tulnud see pöördumine kerge südamega. Vabandan selle eest, et minu haigusloos on näha šokeerivaid pilte minu haavanditest, aga selline on olukord ja minu elu täis valu.

Aastal 2000 diagnoositi mul pansklerootiline morfea. Rohkem kui 10 aastat on mul olnud haavandid jalgadel, nüüd ka reiepiirkonnas ja kätel. Alati on suur infektsioonioht (infektsioon haavandites püsib). Mikroobi tüvi, mis elab haavandites, on väga resistentne ja ei tohi sattuda vereringesse. Viimastel aastatel kasutan ratastooli.

Morfeale spetsiifilist ravi kahjuks ei ole. Mulle on seni tehtud ravi, mis on praeguste meditsiiniliste teadmiste põhjal võimalik ja mida võib nimetada eksperimentaalseks, mis siiski kahjuks ei ole piisavaid tulemusi andnud (olen olnud ravil Itaalias, konsulteerinud mitme Saksamaa arstiga, saanud ravisoovitusi ja neid on Eestis võimaluste piires rakendatud).

Nüüdseks on minul tekkinud sügav puue. 20.12.2020 tehti minust TV3-e jaoks lugu „Inglite ajas“. Koguti raha sidumisvahendite ja ravimite ostmiseks (https://play.tv3.ee/clips/inglite-aeg-natalja-lugu,clip-2552037). 

Sain ka teada, et Iisraelis Tel Avivis on kliinik Top Ichilov ja arst Dr. Tal Zaale. Temaga oli mul videokonsultatsioon ja mind kutsuti sinna kohale. Kahjuks olid Iisraeli piirid kaua aega kinni ning oli ka viirusepuhang. TV3 lubas mul kasutada raha (kokku läks u. 5000 eurot) Iisraeli sõitmiseks koos minu hooldajaga, minu õe Irina Etiniga. 

04.02.2022 olime Dr. Tal Zaale juures konsultatsioonil Tel Avivis. Kõige olulisem oli see, et arst ütles mulle: „Me võime Teid aidata!“ Need sõnad olid kõige tähtsamad, kuna kartsin väga, et vastuseks tuleb EI. Soomes, Türgis, Itaalias ja Hispaanias vastasid arstid, et nad ei saa mind kuidagi aidata. Ravi Tel Avivis on minu viimane šanss.

Dr. Tal Zaale soovib, et ma tuleksin esmalt kaheks nädalaks haigla statsionaari. Tuleb välja selgitada, miks on haigus nii agressiivne ning aidata ka haavanditel kinni kasvada. Kliinikumist tuli paber, kus on kirjas, et ravi ja statsionaaris olemine läheb maksma u. 40 000 dollarit. 

Mul on järele jäänud u. 10 000 eurot TV3-le annetatud rahast, pluss mõni tuhat eurot tuttavatelt ja sõpradelt. Kahjuks ei saa ma seda raha kasutada, kuna mul ei jätkuks siis enam raha sidumisvahendite ostmiseks. Sellest rahast on juba osa kulunud sõitmiseks ja konsultatsiooniks (u. 5000 eurot). Sain Tartus ühetoalise sotsiaalkorteri, mis oli täiesti tühi – sinna tuli osta veidi mööblit ja tehnikat. 

Minust ilmus paar artiklit ajalehes Tartu Postimees:

Seoses praeguse olukorraga nii meie riigis kui maailmas laiemalt on väga raske leida raha ravi saamiseks. Paljudel inimestel on raske elu ning mõned on üleüldse kaotanud usu heategevusse. Olen ise lugenud sellest, kuidas inimesed ostsid annetatud raha eest endale uue auto, ilusalongi, kohviku, reisisid igal jne. Seoses sellega, et ravi Iisraelis on minu viimane šanss ellu jääda ja muuta elukvaliteeti natuke paremaks, palun väga teie abi minu ravi rahastamiseks. Saan ka aru, et 2 nädalat Iisraeli kliinikumis pole lõpp, sest seal tuleb hiljem veel ravi. Hetkel on kõige olulisem algust teha.“

Armsad sõbrad! Meie usume, et meil on võimalik teha üheskoos Natalja kuluka ravi jaoks märgatav panus. Noor ja tubli naine on seda täielikult väärt, et tema ravi õnnestuks – siis saaks ta viimaks ometi elada täisväärtuslikku elu. Kui teil on vähegi võimalik tema ravi rahaliselt toetada, oleme tänulikud iga annetuse eest.

Projekti suurtoetaja: Sergei Astafjev

Toetavad sõnad

1-kordne annetus

Anneta pangalingiga

Vajutades “Toetan” nupule, kinnitate nõustumist kasutustingimustega

1-kordne annetus

Anneta telefoniga

Kõik sideoperaatorid on teenustasudest loobunud

9008810 - 10€

9008850 - 50€

1-kordne annetus

Anneta ülekandega

Kindlasti lisada ka isikukood, et järgmisel kevadel saada tagasi annetuse tulumaks.

LHV EE167700771002598797
SEB EE101010220101993019
Swedbank EE672200221046387155
Coop Pank EE074204278613542000

Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Annetus

1-kordne annetus

Tee SMS-annetus

Saada SMS numbrile 13013
märksõnaga Naerata
annetad 1,6 eurot.

Saada SMS numbrile 13017
märksõnaga Naerata
annetad 3,2 eurot.

Püsiannetus

Liitu püsiannetusega

Naeratuse nimel aastast 2009

Meie kallid sõbrad-toetajad! :)

Scroll to Top