Abistame Lõuna-Eestis elavat kolme last kasvatavat üksikema | Naerata Ometi MTÜ

Abistame Lõuna-Eestis elavat kolme last kasvatavat üksikema

Tere, armsad sõbrad!

Siin on lugu Lõuna-Eestis elavast kolme lapse emast, kes peab üksi lapsi kasvatades võitlema bürokraatia, võlausaldajate ja eksmehega, kes lõpetas temaga kooselu ja viskas perekonna tänavale, kuna leidis endale uue ja noorema naise. Tiina oli mitmeid aastaid koos oma mehega üles ehitanud ühist elu ja kodu: võtnud pankadest enda nimele laenu ja hoolitsenud pere eest, lootuses kindlustada armastusväärne pereelu ja helge tulevik. Nüüd oli see hetkega kadunud – ja ta oligi lastega tänaval. Ei andnud ta eksmees neile elatisraha, ei ostnud ravimeid ega riideid. Noor naine pidi ise vaatama, kuidas hakkama saab. Ja seda olukorras, kus ta oli töötu ning raviprotsessid olid pooleli. Loole lisab tooni veel see, et nad ei olnud ametlikult abielus. Nüüd aga, kui tema tervis on taastunud ning tal on olemas üürikorter ja töökoht, terroriseerib eksmees Tiinat ja kasutab tema peal vaimset vägivalda, ähvardades pidevalt, et võtab tema käest lapsed ära. Tiina tõsine mure läks meile südamesse ning tahame teda igati aidata.

Koroonapuhangu alguses jäi Tiina töötuks ning tal ei õnnestunud kusagilt uut tööd leida. Lisaks põdes ta väga rasket depressiooni – haigust, millest ta ennast koos arstide abiga lõpuks välja võitles.

Koroonakriisi lõppedes leidis noor naine endale küll erialast tööd, kuid ainult poole kohaga. Selleks et olukorrast välja rabeleda, läksid käiku kõikvõimalikud ajutised abivahendid (Krediitkaardid, Coopi järelmaksu kaardid, laenud tuttavate käest). Võlad aga muudkui kuhjusid ja kuhjusid. Lisaks eelnevale peab Tiina arvestama ka sellega, et tal on kodus erivajadustega laps, kes on autist ja ATH diagnoosiga. Enne kui Tiina pole leidnud tugiisikut, ei tohi last omapead koju jätta.

Töökaotuse ja haigestumise tõttu ei suuda Tiina enam maksta laenu ja järelmakse. Antud hetkel on võla suurus kokku üle 5000 euro. Tiinal ei ole seda raha aga mitte kuskilt võtta, sest tema ja ta lapsed elavad põhiliselt lapsetoetusest. Kohalik omavalitsus toetab Tiinat miinimumsummaga. Tänu sellele saab ta vähemalt kommunaalid ja elektriarve makstud. Raske majandusliku olukorra tõttu tuli vald talle vastu lasteaia kohatasu maksmisel.

„Sellest kõigest jääb aga väheks, et sügavast august välja tulla … Meie olukord on niivõrd raske. Olen ööd läbi magamata. Mul on hirm teadmatuse ees: kuidas me hakkama saame? Lapsel on diagnoositud autism, seega peab meil olema kõik korraldatud päevaplaani alusel kellaajaliselt, mis on vägagi distsipliini ja kannatlikkust nõudev.“

Võtsime veelkord ühendust valla sotsiaaltöötajaga, kes on väga abivalmis ja panustab ka võimaluste piires oma abiga. Meie jurist tegeleb Tiina võlanõustamisega. Otsime koostöövõimalusi ka Toidupangaga.

Tiinal ja ta lastel oleks vaja toiduabi köögiviljade näol ja lastel riideid, mida ema hetkel osta ei jaksa. Lapsed aga kasvavad kiiresti.

Kallid sõbrad, paneme kõik koos õla alla ning aitame Tiinat ja tema lapsi. Kui teil on võimalik anda oma rahaline panus, aitame tal üheskoos võlga tasuda. Lisaks on teretulnud kõiksugu toiduabi ja riideabi.

Kes soovib, siis saab otse ühendust võtta ka antud projektijuhi Heikiga: telefonil 56255274 või kirjutage heiki@naerataometi.ee

Kuidas saad rahaliselt aidata?

Toetavad sõnad

1-kordne annetus

Anneta pangalingiga

Vajutades “Toetan” nupule, kinnitate nõustumist kasutustingimustega

1-kordne annetus

Anneta telefoniga

Kõik sideoperaatorid on teenustasudest loobunud

9008810 - 10€

9008850 - 50€

1-kordne annetus

Anneta ülekandega

Kindlasti lisada ka isikukood, et järgmisel kevadel saada tagasi annetuse tulumaks.

LHV EE167700771002598797
SEB EE101010220101993019
Swedbank EE672200221046387155
Coop Pank EE074204278613542000

Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Annetus

1-kordne annetus

Tee SMS-annetus

Saada SMS numbrile 13013
märksõnaga Naerata
annetad 1,6 eurot.

Saada SMS numbrile 13017
märksõnaga Naerata
annetad 3,2 eurot.

Püsiannetus

Liitu püsiannetusega

Naeratuse nimel aastast 2009

Meie kallid sõbrad-toetajad! :)

Scroll to Top