Aitame väikest Kellit (2012) - Naerata Ometi MTÜ

Aitame väikest Kellit (2012)

Mida?

Mittetulundusühing katab väikese 3 aastaseks saava Kelli ravil käimise transpordikulud. 

Miks?

Kelli on 2 aasta ja 7 kuune väike armas tüdruk, kes põeb rasket epileptilist ensefalopaatiat. See haigus tähendab, et tal esineb eriliiki krampe ehk siis nii lihas- kui epilepsiakrampe. Haiguse tagajärjel on tema vaimne ja motoorne mahajäämus väga suur.

Kui haiguse avastamisel arvati, et Kelli ei näe oma esimest sünnipäeva ja ei teki mingit arengut, siis tänaseks päevaks ta elab ja areneb. Kelli tunneb ära oma pereliikmed, suhtleb nendega lalisedes, tahab hirmsasti istuda, aga tema selg on väga nõrk. Ainus ja peamine asi, mis teda on arendanud ja arengut juurde andnud, on füsioteraapia.

Kelli käib füsioteraapias 2-3x nädalas, aga kuna kodust asub see 25km kaugusel, siis tuleb edasi-tagasi sõiduks 50 km. Lisaks on veel Kelli lisahapniku all, sest tema kopsud ei suuda piisavalt hapnikku kehasse laiali transportida ja pidevate kopsupõletike tagajärjel on tal ka astma. Samuti on kahjustunud neel, mis tähendab, et ta saab süüa ainult püreed.
Kelliga käiakse regulaarselt Tartus raviarstil. Kuna Kelli ei nuta, vaid vaevleb krampides, siis tihti on vaja kiiresti reageerida – sõita Tarusse, et välja selgitada krampide põhjused ja vajadusel muuta raviskeemi.

Kelli on väga palju arenenud just tänule füsioteraapiale. Tal on olemas pilgukontakt, ta neelatab paremini toitu, ta tahab istuda ja ka oma jalgele toetuda, mis tähendab, et on olemas lootus, et kunagi hakkab ta ka kõndima.

Millal?

MTÜ kogub rahalisi annetusi alates 01.04.2012, esialgu aastase perioodi jooksul.

Hind?

Kelli transpordikulu kuulõikes on ~300 eurot, aasta perspektiivis on seega kulu transpordile kokku ~3600 eurot, mida proovime peamiselt ettevõtete toel kokku saada.

23.03.2013 seisuga on Kelli toetuseks annetatud 3540 eurotTäname kõiki seniseid annetajaid! 

Kuidas meie aitame?

MTÜ toetab peret transpordikulutuste katmisel, andes pere käsutusse kuulimiidiga bensiinikaardi.

Kuidas Sina saad aidata?

Selleks, et aidata on 2 võimalust:

Scroll to Top