Maarja Teder: Aita mul hingata! | Naerata Ometi MTÜ

Maarja Teder: Aita mul hingata!

Tere!

Tunnen, et on aeg anda teada oma edusammudest ja tegemistest. Võite mulle alati ka ise kirjutada, kui on miskit, mida teada soovite.

Tänaseks päevaks, pärast viimatist haiglasse sattumist, läheb mul neljas karp Kaftriot. Tunnen ennast üpris hästi. Söön nagu loom (siinkohal tuletan meelde, et mulle on paigaldatud gastrostoom, sest söömine oli minu jaoks väga raske tegevus), olen sportlik ja elurõõmus. Alates juulist olen suutnud tõsta kaalu 7 kilogrammi võrra, mis on super tulemus, sest tsüstikute üks kaasuv murekoht on alakaalulisus. Kõik on justkui ideaalne… täpselt nii kauaks, kuni kuklas hakkab jälle tiksuma muremõte, et olemasolev ravimiports hakkab paari nädala pärast lõppema, uue koguse raha veel pole ning ravimi tarneajad on juba mitme nädala pikkused. Oleks vaid mingisugune hea lahendus…

Kopsusiirdamine. 2020. aasta suvi. Olin just haiglasse sattunud. Mu enesetunne oli kohutavalt halb: kehas möllas bakter, mul oli palavik ja raskusi hingamisega. Olin siirdamise järjekorras olnud ligi 2 aastat – ning just siis tuli kõne, et mulle sobivad kopsud on olemas… Mu uus võimalus kvaliteetsemale elule oli käegakatsutav, kuid samal hetkel varises ka kõik kokku, sest keha oli operatsiooni teostamiseks liiga halvas seisus. Need emotsioonid: tunne, et mu ainus võimalus elada läks mööda, viha, pettumus, masendus, soov asju vastu seina puruks loopida… ja seda kõike 27-aastaselt. Teised 27-aastased käisid tööl, reisisid, õppisid, olid suhetes või läksid neist lahku, kasvatasid oma lapsi – aga mina istusin pidevalt haiglas ja lootsin, et saaks lihtsalt elada…

Tänu Kaftriole on mu keha praegu kõige paremas vormis, et teostada kopsusiirdamine. Siirdamine, mille järgselt oleks oodata häid tulemusi. Kuid ka siirdamise ootamine on ärevust täis aeg, sest tervis peab olema nii korras kui vähegi võimalik. Iga hetk võib tulla kõne, et KOHE ja NÜÜD on vaja haiglasse minna, sest siirdamiseks on vaid ca 6-tunnine ajavahemik, mille sisse tuleb arvestada ka arstide osavate käte töö.

Siinkohal kutsun Teid üles vähemalt mõtlemagi elundidoonoriks saamisest, sest selle mõneminutilise registreerimisega võid Sa kunagi päästa kellegi elu: https://www.elundidoonorlus.ee/tahteavaldus

Vaatamata hirmule, et äkki saab ravim otsa ning Haigekassa ikkagi ei leia võimalusi ravimi rahastamiseks, lähen mina lõpuni välja ja ei anna mitte kunagi alla, sest lootus sureb viimasena!

AITA MUL HINGATA!

Maarja Teder

— 

Hetkel oleme läinud antud teemal Tervisekassa vastu kohtusse ning Ringkonnakohus on andnud Maarjale esialgse õiguskaitse, kohustades Tervisekassat Maarja ravi, kuni põhivaidluse lõpuni rahastama. Hetkel kogume toetust, et katta põhivaidlusega seotud juriidilised kulud!

Me usume, et Tervisekassa keeldumine Maarja ravimite rahastamisest võib olla põhiseadusega vastuolus. See juhtum ei puuduta ainult Maarjat; see on seotud tervise võrdsuse ja oluliste ravimite kättesaadavuse eest seismisega kõigile. Kohtu otsus võib tuua palju vajalikku selgust tulevasteks sarnasteks juhtumiteks.

Me vajame Teie toetust, peamiselt rahalist, et katta selle juhtumiga seotud õiguslikud kulud. Teie panus aitab mitte ainult Maarja võitluses tema õiguse eest elupäästvatele ravimitele, vaid aitab kaasa ka laiemale võitlusele tervise võrdsuse nimel.

Suurtoetajad: 

  • Väike Projekt OÜ
  • Sergei Astafjev

 

Toetavad sõnad

1-kordne annetus

Anneta pangalingiga

Vajutades “Toetan” nupule, kinnitate nõustumist kasutustingimustega

1-kordne annetus

Anneta telefoniga

Kõik sideoperaatorid on teenustasudest loobunud

9008810 - 10€

9008850 - 50€

1-kordne annetus

Anneta ülekandega

Kindlasti lisada ka isikukood, et järgmisel kevadel saada tagasi annetuse tulumaks.

LHV EE167700771002598797
SEB EE101010220101993019
Swedbank EE672200221046387155
Coop Pank EE074204278613542000

Saaja: Naerata Ometi MTÜ
Selgitus: Annetus

1-kordne annetus

Tee SMS-annetus

Saada SMS numbrile 13013
märksõnaga Naerata
annetad 1,6 eurot.

Saada SMS numbrile 13017
märksõnaga Naerata
annetad 3,2 eurot.

Püsiannetus

Liitu püsiannetusega

Naeratuse nimel aastast 2009

Meie kallid sõbrad-toetajad! :)

Scroll to Top