Projekt väikesed emad - Naerata Ometi MTÜ

Projekt väikesed emad

Kes?

MTÜ Naerata Ometi (projektijuht A.Murumägi) koos Kaitseministeeriumi ja SEB töötajatega 

Mida?  

Panustame Püha Miikaeli Koolis õppivate lastega noorte jõulupeo korraldamisse, et rõõmustada nii lapsi kui nende tublisid vanemaid. Samuti tahame soetada mikrolaineahju, et õppetöö ajal saaks sooja toitu nii vanemad kui lapsed. Veel ostame mängutuppa mänguasjade kasti ja muretseme sinna sisse lelud, et lastel oleks mõnusam aega veeta sel ajal kui lapsevanemad koolipingis istuvad. 

Miks? 

 Koolis käimine on tänapäeval raske töö, raske töö on ka laste kasvatamine. Tublid on need noored, kes suudavad need kaks keerulist asja ühendada ja jõuda keskhariduse omandamiseni. Sageli puudub neil noortel ka sotsiaalne võrgustik, kes toeks oleks. Oma tegevuse algusest peale on Miikaeli Ühendus püüdnud luua arengutingimusi erivajadustega lastele. 2005. aastal sai see tegevus konkreetse vormi individuaal- ja koduõppekooli Püha Miikaeli Kool näol. Omaette õpperühma moodustavad ka alaealised emad, kellele on loodud võimalused jätkata lapse sünni tõttu katkenud haridusteed. 

Millal?  

Projekt kestab 01.12.2009 – 31.01.2010.2010 

Hind?  

MTÜ osaleb projektis 1300 kr panusega mänguasjadekasti ja mikrolaineahju sotamisel. Annetatud raha eest soetame kingitused (eeldatav maksumus kogu projektil on 8300 krooni). 

Kuidas?  

Kogume annetusi ja kingitusi ning toimetame need kohale 14-le lapsevanemale ja 16-le lapsele. 

Projekt on läbi – kuidas läks?  

Projekt kujunes planeeritust edukamaks, sest meiega liitus Oleviste koguduse hoolekogu, kes annetas noortele uut pesu. Kaitseministeeriumi üks töötaja tegi kingitused 12-le lapsele. Annetusi kogusime nii palju (5255 krooni), et saime soetada õppivatele lapsevanematele kinkekaadrid, et võimaldala neil endale üks mõnus puhkus. Annetustest tegime veel kingitusi lastele ja täitsime mänguasjade kasti.

Scroll to Top